Menu
Obec Gerlachov
Obec Gerlachov okres Poprad

Majstrovstvá SR v behu na kolieskových lyžiach - Memoriál MUDr. Guhra - Gerlachov 8.10.2023

Telovýchovná jednota Tatran Gerlachov. Obec Gerlachov a Zväz slovenského lyžovania v nedeľu 8.10.2023 usporiadali 22. ročník pretekov na kolieskových lyžiach, ktoré boli zároveň Majstrovstvami Slovenska v behu na kolieskových lyžiach.

Preteky sú aj memoriálom MUDr. Michala Guhra, ktorému v Gerlachove v piatok odhalili pamätnú tabuľu pri príležitosti 150. výročia jeho narodenia a 90. rokov od jeho smrti.

V pretekoch súťažilo 35 bežcov na lyžiach v kategóriach dorastu a dospelých. Pripravená bola 5 km trať po obci Gerlachov a stúpanie do Tatranskej Polianky. Súťažilo sa klasickou technikou s hromadným štartom. Trať najrýchlejšie odbehol český reprezentant Luděk Šeller s časom 17:47,1 min. So 7 sekundovou stratou dobehol Matej Horniak z MKL Kremnica a tretí skončil Andrej Renda (Team Renda) s časom 18:10,3. Na rovnakej trati súťažili aj ženy a víťazstvo si odniesla Mária Danielová z ŠKP Levoča s časom 22:02,1. Druhá dobehla o 8 sekúnd Barbora Klementová a za ňou s časom 23:46,8 jej sestra Marianna Klementová, obe z Klubu lyžiarov Nováky.

Dátum vloženia: 9. 10. 2023 7:32
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 10. 2023 11:34
Autor: Správce Webu